Monica Puig Hovorí O Svojom ťažkom Roku Po Zlate

Anonim

Rok po tom, čo sa dotýkala oblohy na olympijských hrách v Riu a bola prijatá ako hrdina vo svojej krajine, portorikánska tenistka Mónica Puig vie, že nesplnila všetky očakávania, ktoré priniesla zlatá medaila, ktorá bola zavesená v brazílskych krajinách.

Víťazstvá v profesionálnom okruhu, ktoré predpovedali jeho víťazstvo v olympijskom finále proti vtedajšiemu svetovému číslu nemecká Angelique Kerber, sa nenaplnili. Podľa Medzinárodnej tenisovej federácie je Puig momentálne v rebríčku žien WTA na 70. mieste, čo je ďaleko od 27, ktoré dosiahla v októbri minulého roka.

„Viem, že to nebol veľmi jednoduchý rok, nebol to veľmi úspešný rok, ale idem vpred,“povedal tenista People en Español počas stretnutia s deťmi v rámci US Open, ktoré sa začne budúci pondelok. V New Yorku. "Dúfam, že sa z tejto diery môžem dostať."

Puig dúfa, že US Open, posledný veľký turnaj roka, poslúži na to, aby sa sezóna, v ktorej prehral viac hier, ako vyhral, poslúžila. "Tento turnaj je pre mňa [príležitosťou], aby som pokračoval v boji a zlepšovaní, snažiac sa urobiť maximum," uviedol.

Mladá 23-ročná Florida bola veteránom okruhu od svojho debutu na profesionálnom turnaji v Portoriku v roku 2009. Mimo zlatú medailu, prvý v histórii ostrova Isla del Encanto, jeho najväčšie úspechy siahajú až do jeho triumfu na francúzskom turnaji v Štrasburgu v roku 2014 a po dosiahnutí tretieho kola Rolando Garros v roku 2014.

Teraz vie, že byť olympijským šampiónom nielen zvýšila očakávania svojich fanúšikov, ale aj spôsob, akým čelia jej rivali.

"Nie je ľahké. Potom sa na vás každý pozerá iným spôsobom a oni prídu na súd s trochou väčšieho úderu, “povedal. „Ale ja som sa musel niečo naučiť, prejsť týmto okamihom, aby som sa dostal k tomu [aby som sa dostal cez to].“

Kto zostáva po boku a poskytuje mu podporu, je jeho rodina, najmä jeho matka, Astrid Marchán, ktorá odovzdala svoju lásku k rakete. V súčasnosti je spoločnosť Big Apple jeho spoločnosťou, povedal tenista, ktorý nechcel odhaliť žiadne podrobnosti o svojom milostnom živote.

„Vďaka Bohu, mám tu svoju matku. Ideme von v meste a zdieľame to, a pre mňa je to veľmi zábavné, “povedal.