Bežec Lorena Ramirez Raramuri Získala Tretie Miesto Na Ultra Maratóne V Španielsku

Anonim

Pár sandálov a jej tradičné dlhé šaty boli všetko, čo si domorodý bežec Rarámuri alebo Tarahumara zo severného Mexika vyžiadal víťazstvo na treťom mieste v každoročnom maratóne 102 kilometrov na španielskom ostrove Tenerife.

23-ročná Lorena Ramírez súťažila vo vekovej skupine 18 - 39 rokov a ukončila svoj kurz v prekvapivom rozmedzí 20 hodín, 11 minút a 37 sekúnd.

Jedná sa o druhý závod svojho druhu v Európe, ktorého časť trate dosiahla 3 500 metrov, a tento rok prilákala 2 400 účastníkov z 38 krajín.

Ramírez sprevádzali ďalší bežci Rarámuri, jej brat Mario a sestra Juana, ktorí vyrástli v pohorí Sierra Tarahumara v Chihuahue. Títo traja bratia mohli patriť medzi slávnych bežcov v severnom Mexiku.

Toto nie je prvé víťazstvo pre Lorenu, ktorá sa už pomenovala ako prvá Rarámuri žena, ktorá súťažila v Tenerife, keď sa minulý rok zúčastnila. Bola pozvaná, aby sa zúčastnila potom, čo minulý rok v Pueble zvíťazila v kategórii žien 50 km Ultra Trail Cerro Rojo.

V tomto závode, rovnako ako v nedávnej sezóne Tenerife Bluetrail, nosil tradičné oblečenie, vrátane základných sandálov vyrobených z recyklovaných pneumatík.

Internetová stránka Puebla poznamenala: Bežal „bez hydratačnej vesty, tenisiek, lycry a kompresných ponožiek, bez toho, aby používal akékoľvek pomôcky, ktoré dnes používajú bežci.“

Oficiálna stránka Tenerife Bluetrail na Facebooku zablahoželala Ramírezovi k jeho dobrej práci a neuveriteľnej húževnatosti.

„Bravo, Lorena Ramírez, so svojím tretím miestom v kategórii seniorov, si si odstránil svoj tŕň, ako aj svojho brata Mario Ramireza s celkovo 22. miestom a svoju sestru Juanu, ktorá viedla chodník a dosiahla 15. miesto v kategórii žien."