Bez Tímu Vyhráva Domorodá žena

Anonim

Medzinárodné obdivovanie prinieslo správu o mladej Tarahumarovej žene Maríi Lorene Ramírez, ktorá získala ultramaratón v sandáloch a so svojím domorodým oblečením.

22-ročné dievča sa umiestnilo na prvom mieste na stupňoch víťazov po absolvovaní 50-kilometrového závodu Ultrail Cerro Rojo za sedem hodín a tri minúty. Súťaž sa konala 29. apríla v mexickom Pueble.

Tento čin bol oznámený stránkou Facebook Nechajte to zistiť všetkých Tehuacán, ktorí sú zodpovední za šírenie relevantných správ z komunity Puebla. V publikácii z 13. mája sa uvádza, že Ramírez získal „bez hydratačnej vesty, bez tenisovej obuvi, bez lycry a kompresných rukávov“. A dodal: „Bez všetkých tých gadgetov od dnešného bežca. Bez toho, aby musel zverejňovať svoje míle na Nike, bez Facebooku, jednoducho vyhral. “

Maria Lorena Ramirez

Nedostatok športového vybavenia počas ultramaratónu mladou ženou potvrdil Orlando Jiménez, organizátor tohto podujatia už druhý rok po sebe. „Nemal žiadny gél ani energetické sladkosti ani trstinu alebo poháre, ani veľmi drahé tenisky, ktoré všetci používame na beh v horách. Iba malá fľaša vody, jeho čiapka a šatka na jeho krku, “povedala Verne španielskemu doplnku.

V tejto súťaži malo dievča ako súperov ďalších 499 športovcov z 12 krajín. Dostala finančnú odmenu 6 000 mexických pesos (na preteky sa Ramírez venuje starostlivosti o hospodárske zvieratá; chodí 10 až 15 kilometrov denne so svojimi kravami a kozami. V súčasnosti je považovaná za jednu z najrýchlejších bežeckých diaľkových dráh v Komunita Tarahumara.